Sposób na wykonanie stawu przy domu

Jak stworzyć przy domu mały staw? Wielu właścicieli domów i ogrodów zastanawia się, jak niskim kosztem i bez angażowania ekipy budowlanej, można samemu wykopać miejsce pod staw. Łatwym sposobem jest stworzenie oczka wodnego, małego jeziora z dnem foliowym. Pokrycie wgłębienia folią gwarantuje długotrwały efekt i pomaga stworzyć własny akwen w ogrodzie.

Foliowe dno do małego akwenu

staw z foliiDzięki specjalnej, nieprzepuszczalnej folii, można łatwo i nikim kosztem, stworzyć prywatny staw. Przydomowy akwen pełni rozmaite funkcje, przede wszystkim dekoracyjne. Jednak w okresie letnim doskonale chłodzi. To piękny element dekoracyjny, który nadaje się do średnich i dużych ogrodów. Jeśli ktoś chce wykonać staw z folii, łatwo znajdzie w internecie praktyczne wskazówki. pierwszym krokiem w tej przydomowej inwestycji powinno być wykonanie dziury. Można w tym celu wynająć niewielką koparkę. Na małe stawy nie trzeba uzyskiwać pozwoleń budowlanych i innych zgód. Prywatny akwen ma niedużą głębokość i zwykle sięga około metra. To idealna powierzchnia do hodowania kwiatów wodnych, np. lilii. Także trawy i pałki wodne dobrze rosną w towarzystwie wody. Drzewa takie, jak wierzba japońska, lubią rosnąć przy stawie. Zatem własny akwen w ogrodzie jest uzupełnieniem większej koncepcji zagospodarowania terenu przy domu. Folię można zamówić w internecie lub w sklepach z materiałami budowlanymi.

Własny staw, niewielkie jezioro lub oczko wodne, to marzenie wielu właścicieli domów. Można w prywatnym ogrodzie samemu stworzyć niewielki akwen. Wystarczy wykonać odpowiednio głęboką dziurę i położyć na dnie specjalna folię nieprzepuszczalną. Taka membrana jest odporna na ścieranie, oraz mogą w jej pobliżu rosnąć kwiaty i drzewa. Dzięki specjalnej konstrukcji można wykonać prywatny staw.