Sposoby na małe mieszkanie czyli fototapeta na wymiar

Razem z mężem kupiliśmy niedawno własne mieszkanie. Niestety nasz budżet był bardzo ograniczony. W rezultacie mieliśmy do wyboru albo kupić większe mieszkanie w stanie do generalnego remontu (na który pewnie nie byłoby nas stać) albo zadowolić się czymś mniejszym.

Fototapeta na wymiar była tania

fototapeta na wymiarOstatecznie wybraliśmy malutkie, niezwykle przytulnie dwupokojowe mieszkanko. Mieszkanie było zadbane i ładne, ale ciemne ściany bardzo pomniejszały je wizualnie. Trochę obawialiśmy się, że będziemy czuć się w tych kolorach przytłoczeni. Znajomi podpowiedzieli, że dobrze dobrana fototapeta na wymiar powinna powiększyć wizualnie nasze mieszkanie. Ten pomysł nam przypadł bardzo do gustu, tym bardziej, że fototapety na wymiar okazały się niezwykle tanie. Spośród kilkudziesięciu milionów motywów wybraliśmy kilkanaście. Co ciekawe znalazły się wśród nich również fototapety dla dzieci. Kilkanaście dobrych dni zajęło nam podjęcie ostatecznie decyzji. Baliśmy się, że przesadzimy i za bardzo zakleimy te biedne ściany. Dlatego też do kuchni i łazienki postanowiliśmy użyć coś mniej wyrazistego. W kilku miejscach umieściliśmy jedynie samoprzylepne napisy na ścianę. Ładnie się wkomponowały i nie gryzły się z tłem. W korytarzu zastosowaliśmy motywy stonowanych kolumn optycznie go wydłużając. W salonie jak i w sypialni okleiliśmy krótsze ściany dzięki czemu pokoje sprawiają wrażenie szerszych i w ogóle większych. Z ostatecznego efektu jesteśmy bardzo zadowoleni.

Mieszkanie nie tylko optycznie zyskało kilka dodatkowych metrów ale również świetnie się prezentuje. Nasze rodzinne gniazdko jest nie tylko przytulne ale też bardzo oryginalne.