Srebrzyki w łazienkowych kątach

Srebrzyki można spotkać niemal w każdym mieszkaniu. Żywią się, jak sama nazwa wskazuje, cukrem, okruszkami produktów spożywczych,  martwymi  małymi owadami oraz niszczą ubrania i dywany. Nie przenoszą chorób i nie szkodzą ludziom. Jednak ich występowanie budzi odrazę i każdy kto zauważa w swojej łazience małe rybiki cukrowe z pewnością chce się ich pozbyć.

Łatwy sposób na pozbycie rybików

pułapka na rybiki cukroweNajskuteczniejsza i najbardziej bezpieczna pułapka na rybiki cukrowe zawiera klej z wabikiem. Dzięki temu insekt wabiony jest określonym zapachem do pułapki, lecz nie potrafi się z niej wydostać. Taką pułapkę można stworzyć samodzielnie w domu lub kupić gotową w sklepie. Ważne jest miejsce, w którym chcemy położyć naszą pułapkę. Najczęściej srebrzyki przebywają w miejscach ciemnych, wilgotnych i ciepłych. Dlatego też widywane są w łazienkach, kuchniach i komórkach z żywnością. Można też raz na jakiś czas profilaktycznie spryskać podłogę, na której widywane są rybiki cukrowe, środkiem owadobójczym. Te insekty nie lubią zapachu goździków. W sklepach można zakupić uniwersalne preparaty zawierające cypermetrynę oraz geraniol, które zwalczają również inne owady domowe takie jak pluskwy, prusaki, mrówki i karaluchy. Im mniej insektów w naszym domu tym czyściej, lecz im czyściej tym mniejsza szansa na niechcianych towarzyszy w naszym mieszkaniu, domu, przetwórstwie, sklepie itp.

Insektów mam w naszych mieszkaniach dosyć sporo. Niektóre atakują  nasze pożywienie, a inne ubrania czy meble. Wszystkie insekty można zwalczyć w szybszym lub w dłuższym czasie. Niektóre insekty jak rybiki cukrowe są mniej szkodliwe i nie zagrażają zdrowiu człowieka. Inne insekty stanowią zagrożenie i przenoszą choroby. Wszystkie owady są niemile widziane i trzeba z nimi wlaczyć.