Stylowa biżuteria męska

W dzisiejszych czasach obrączki nie są noszone wyłącznie przez małżonków. Salony jubilerskie oferują bogate wzory i formy pierścionków, które zastępują zwyczajne obrączki. Jednak ich przeznaczenie się wyraźnie zmienia, mogą bowiem stanowić zwykły element biżuterii, którą nosimy na co dzień.

Obrączki nie tylko na ślub

stylowe pierścionki obrączkoweObecnie wśród mężczyzn panuje trend na noszenie sygnetów w formie obrączek. Sygnet jest bowiem ciężki, wymaga odpowiedniego potraktowania, nie pasuje do każdego ubioru. Natomiast mniej zdobne obrączki będą odpowiednie do zegarka i są noszone przez każdego eleganckiego faceta dbającego o swój styl. W dzisiejszych czasach panowie nie muszą być po ślubie, by nosić biżuterię. Mamy coraz więcej odważnych mężczyzn, którzy decydują się na pierścionki, kolczyki czy naszyjniki. Stylowe pierścionki obrączkowe to nie tylko wybór przedmałżeński, ale i dekoracyjny. Salony jubilerskie czy złotnicze oferują różne modele oraz fasony biżuterii męskiej. Panowie od dawien dawna nosili i również szczycili się swoimi sygnetami. Dlatego zakładanie ich na co dzień nie powinno szokować. Najczęściej robione są ze srebra, tytanu czy stali chirurgicznej, by mocno nie rzucały się w oczy. Jednak najważniejsza jest wygoda oraz komfort noszenia. Na sam początek proponowane są lekkie i cieńsze modele, by nie poczuć się dziwnie, mając nagle coś na palcu. Warto wybrać coś, co będzie pasowało do zegarka, paska i innych elementów garderoby.

Obrączka to zazwyczaj symbol zawartego małżeństwa, jednak w obecnej modzie panuje trend na wykorzystanie jej w codziennych stylizacjach przez osoby, które ślubu nie brały. Dodanie kamieni szlachetnych lub naturalnych, grawer czy zmatowienie płytki urozmaicą wygląd nawet zwyczajnego pierścionka bądź obrączki.