Stymulatory wzrostu roślin

 

Tylko z pozoru może się wydawać, że uprawa roślin jest prosta, ponieważ efekt końcowy, jakim są owoce jest wynikiem ciężkiej i systematycznej pracy. Nie wystarczy roślinki podlewać, aby wyrosła na dorodny okaz zdrowia.

Do czego służą biostymulatory?

biostymulator wzrostu roślin w płynieWiele osób zastawia się czemu domowe kwiaty nie zawsze wyglądają tak ładnie jak te w katalogach, kwiaciarniach czy u hodowców roślin. Odpowiedź jest prosta – chodzi o właściwą pielęgnacje, nawożenie i wzmacnianie. To podstawowe czynniki, które muszą być spełnione, aby każda roślina mogła osiągnąć maximum swoich możliwości. Poza odpowiednio zasobną w składniki odżywcze glebom, rośliny potrzebują słońca i wody, a do tego właściwie dobrany biostymulator wzrostu roślin w płynie lub w granulacie. Takie środki aplikuje się bezpośrednio do gleby,  w której się znajduje roślinka. Jest to bardzo proste, a przynosi znaczące korzyści. Przede wszystkim biostymulatory są całkowicie bezpieczne dla roślin i środowiska, gdyż w ich składzie znajdziemy same naturalne składniki takie jak: kompleks niezbędnych witamin i minerałów, hormony roślinne czy substancje organiczne. Dawkowanie jest ściśle określone przez producenta i dostosowane do rodzaju rośliny. Mona je aplikować do gleby albo rozcieńczać  wodą i spryskiwać nimi rośliny. Przeważnie zasilanie takim środkiem odbywa się co kilkanaście dni w okresie wegetacji. Dzięki stymulatorowi warzywa będą miały większe i smaczniejsze plony, kwiaty uzyskają więcej pąków, a rośliny ozdobne uzyskają znaczne rozmiary.

Działanie biostymulatorów wzrostu roślin jest bardzo szerokie, ponieważ działają one wielopoziomowo. Poza korzystniejszym wyglądem i bogatszymi plonami, rośliny stają się mocniejsze i bardziej odporne na działanie szkodników czy różnych chorób.