Szpinak i marchew w zdrowej diecie

Bywają w życiu człowieka takie nieodpowiedzialne momenty, kiedy nie obchodzi go już jego własne zdrowie. Pojęcie zdrowej diety nie istniej w słowniku takiej osoby. Bez opamiętania opycha się szkodliwymi używkami, kawą, herbatą, alkoholem, papierosami, nie bacząc na dalsze konsekwencje takiego postępowania.

 Zastąp używki zdrową dietą z warzywami

Warto zaznaczyć, że nie ma to znaczenia, czy pijemy kawę czy herbatę oraz to, jaki rodzaj tych napojów. Obydwie substancje zawierają kofeinę, która faktycznie pobudza, jednak po dłuższym okresie jej stosowania, potrafi doprowadzić do dokuczliwych dolegliwości, takich jak zaburzenie pracy serca, żółknięcie paznokci i zębów, wysuszanie włosów, wysypki i zaczerwienienia na skórze, często w okolicach twarzy. By uniknąć przykrych efektów ubocznych, dobrze jest sięgnąć po żywność zawierającą znaczne ilości żelaza i magnezu. Zdrowe diety z pewnością będą zawierać warzywa. Najbardziej godnym polecenia jest zdecydowanie szpinak, warzywo wokół krąży wiele nieprzychylnych mitów. Zacznę od tego, że szpinak absolutnie nie jest obrzydliwy, mimo tego, co nagminnie się o nim mówi. Ta jarzyna, dobrze przygotowana stanowi przepyszny posiłek, który z pewnością spełni oczekiwania nawet najwybredniejszego podniebienia.

zdrowe dietyZielenina ta stanowi doskonałe połączenie z makaronem i białym serem, jako przyprawa do zupy czy element mięsnego farszu. Jako puszkowany produkt faktycznie nie jest rarytasem, jednak świeże listki to zupełnie inna historia! To idealne źródło wszystkich minerałów, które są wypłukiwane przez nadmierne ilości kawy. To fantastyczny składnik zdrowej diety. Bez cienia wątpliwości, marchew można uznać za zdrowe i wszechstronne warzywo. Nadaje się do przyrządzania na słodko, ostro, słono lub kwaśno. Jej neutralny, aczkolwiek wciąż charakterystyczny smak jest niemożliwy do pomylenia z jakimkolwiek innym warzywem. Poza tym, podobnie jak wymieniony wcześniej szpinak, karotka uzupełnia niedobór soli mineralnych, pięknie prezentuje się na talerzu, poczynając od prostego rosołu aż po ekskluzywne dania. Tą surowiznę można wkomponować praktycznie we wszystko, czego dowodem są soki wieloowocowe, w których również znalazła swoje miejsce.

Przemyślane odżywianie nie musi być nudne. Smakowite warzywa mogą odegrać w nim kluczową rolę. Zastanówmy się więc, czy nie powinniśmy wybrać dla siebie jakiejś zdrowej diety, w skład której będą właśnie one wchodziły. Ta perspektywa wygląda naprawdę kusząco.