Tania przesyłka paletowa

Od momentu spopularyzowania zakupów w sieci, pojawiło się na rynku mnóstwo większych lub mniejszych firm kurierskich. Początkowo była to tylko poczta, która miała monopol na przesyłki wszelkiego rodzaju, ale dziś role się odwróciły.

Ile kosztują przesyłki paletowe?

przesyłka kurierska paletowaLudzie od zawsze wysyłali i będą wysyłać nie tylko listy, ale także przedmioty. Żeby było to możliwe, muszą taką możliwość obsługiwać odpowiednie firmy, które posiadają nie tylko odpowiednie magazyny i infrastrukturę organizacyjną, ale też samochody dostawcze. Około osiemdziesiąt procent wszystkich przesyłek stanowią paczki o standardowych rozmiarach, a jedynie pozostałe dwadzieścia to niestandardowe paczki i palety. Ważnym elementem przesyłek jest właściwe zapakowanie, aby w trakcie transportu zminimalizować jakiekolwiek ryzyko uszkodzenia ich zawartości. Co prawda paczki są ubezpieczone, jednakże w podstawowej wersji, tylko do określonej wartości. Oczywiście można ją ubezpieczyć na większą kwotę, ale są to dodatkowe koszty. Przesyłka kurierska paletowa jest przeznaczona dla dużych praczek, które ze względu na wagę lub też gabaryty, nie mogą być pakowane do zwykłych pudeł. Przeważnie z takiej przesyłki korzystają firmy handlowe, które jednorazowo wysyłają duże ilości towaru, ale także klienci indywidualni, którzy chcą na przykład wysłać pralkę, lodówkę czy meble. To także bardzo bezpieczna przesyłka, gdyż ma zapewnioną stabilizację na palecie. Co prawda więcej kosztuje, bo jej ceny zaczynają się od czterdziestu złotych, ale są bezpieczne.

Jeżeli potrzebujemy coś wysłać na palecie, to niemalże w każdej firmie kurierskiej znajdziemy przesyłkę paletową. Niektóre z nich udostępniają palety, na których można załadować przesyłkę, ale są też takie, gdzie trzeba ją samodzielnie zorganizować.