Tarcza szlifierska bezpieczna w użytkowaniu

Szlifowanie metalu to czynność wymagające używania szlifierki kątowej. Korzystanie z tego sprzętu jest opisane w wielu poradnikach związanych z BHP. Należy do tego celu używać bezpiecznych tarcz, które nie pękają, tworząc przy tym odłamki, które mogą lecieć z dużą prędkością. Producenci zmienili technikę tworzenia tarcz, dzięki czemu są one dużo bezpieczniejsze i można być spokojnym podczas szlifowania.

Szlifowanie metalu bezpieczną tarczą

tarcza do szlifowania metaluRóżnica w tej tarczy polega na tym, że nie musimy obawiać się odłamka, który poleci w naszą stronę. Tego typu tarcza do szlifowania metalu nie pęka, lecz ściera się. Dzięki temu gdy będzie ona już wyeksploatowana, po prostu zmniejszy się, aż w końcu będziemy musieli wymienić ją na nową. Tego typu tarcza i tak ma dużą efektywność pracy, ponieważ producenci zakładają, że jedna z tarcz ma wytrzymać dwie godziny szlifowania. Jest to bardzo dobry efekt ze względu na to, że nasze tarcze nagrzewają się do dużych temperatur i mają kontakt z twardym materiałem. Poza tym tarcze mają zwiększony poziom bezpieczeństwa, ponieważ podczas szlifowania produkują mniej iskier, niż tarcze starszego typu. Jest to ważne dla zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Nie ma specjalnie różnicy, czy chodzi o bezpieczeństwo w firmie, w której pracujemy, czy też w naszym przydomowym garażu. Bezpiecznym trzeba być wszędzie.

Tego typu tarcze weszły już do sprzedaży i większość sklepów posiada je w swoim asortymencie jako asortyment podstawowy. Najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowników. Dodatkowo zaleca się podjąć inne środki bezpieczeństwa, takie jak dostosowanie szlifierki. Nie można jej używać bez osłony na tarczę, która w razie złamania i odłamków kieruje je w stronę przeciwną do użytkownika. Uratowało to wiele osób.