Tradycyjne i elektryczne rowery jako główny środek transportu

Czy kiedykolwiek byłeś w mieście, w którym jednym z głównych rodzajów transportu były rowery miejskie albo rowery elektryczne? Wielu ludzi w każdym wieku na całym świecie korzysta z roweru jako z podstawowego środka transportu, ponieważ jest to tańsze, przyjazne dla środowiska, zdrowe i łatwe. Podczas korzystania z rowerów na drogach może to być również szybsze rozwiązanie w wielu przypadkach.

Najpopularniejsze miasta z rowerami elektrycznymi

Sporządziliśmy listę miast na całym świecie, które mają wysoki stopień wykorzystania rowerów na mieszkańca i mają świetny system dla rowerzystów miejskich. Te miasta przyjazne dla rowerów dążą do tego, aby ich mieszkańcy byli szczęśliwi i bezpieczni. Na ulicach można obserwować stale rosnącą liczbę osób, które decydują się na korzystanie z rowerów elektrycznych. Kopenhaga i mieszkający w niej ludzie są grupą prawdziwie poświęconą rowerom. Kopenhaga jest to nasz wybór numer 1, jako miasto przyjazne cyklistom.

Amsterdam, Holandia. Jeśli Holendrzy wiedzą, jak zrobić jedną rzecz, to jest to rower. Amsterdam znany jest na całym świecie z tego jako stolica dla rowerów. Miasto dysponuje ogromną populację rowerzystów w każdym wieku – znajdziesz tam rowery elektryczne i zwykłe na drodze w każdej chwili. Amsterdam promuje korzystanie z wypożyczalni rowerów, ścieżek tylko do rowerzystów i przeznaczonych dla nich sygnałów drogowych.

rowery elektryczneMieszkańcy kochają kolarstwo także w Bazylei i nikt nie może ich za to winić! Pełno drzew owocowych i winorośli, eleganckich sklepów i budynków wraz z ludnością która kocha rowery miejskie – piękna sprawa. Miasto promuje korzystanie z rowerów w ramach ścieżek rowerowych, sygnalizacji świetlnej przyjaznej rowerom.

Dalej jest Florencja, Włochy. Jako miejsce narodzin renesansu, to nic dziwnego, że Florence obejmuje całość kultury rowerowej. Znajdziesz tam ogromną populację studentów, którzy regularnie dojeżdżają do i wokół kampusu na rowerze. Florencja ma osobne ścieżki rowerowe, które są dwukierunkowe i kolorowe – to daje łatwość obsługi. Minneapolis, Minnesota miasto zobowiązuje również do wycieczek rowerowych. Nawet w zimie, duża część populacji tego miasta dojeżdża rowerem.

Co Ty dołożyłbyś coś do tej listy? Na pewno i w naszym kraju znajdzie się kilka miłych przykładów, choć trzeba przyznać, że rowery elektryczne są jeszcze w Polsce rzadkością. Na szczęście, powstaje wiele udogodnień dla miłośników dwóch kółek, takich jak specjalnie dla nich wyznaczone kontrapasy czy śluzy.