Trytytka do łączenia kabli i rur w wiązki

Bardzo często zdarza nam się jakaś problem, który próbujemy rozwiązać. Potrzebujemy w tym wypadku bardzo często dodatkowych materiałów. Podobnie jest kiedy chcielibyśmy wykonać łączenia kabli, różnych rur czy też przewodów. Co jest nam do tego potrzebne?

Łączenie przewodów taśmą kablową

taśmy kabloweKiedy decydujemy się na łączenie naszych kabli nie zależnie od miejsca w którym chcemy to zrobić czy to w domu czy biurze, chcemy wykorzystać do tego solidne materiały. Takie, które charakteryzują się dużą wytrzymałością, są niezawodne, ale jednocześnie bardzo szybkie i łatwe w montażu. Cechy te posiadają taśmy kablowe, które nazywamy inaczej opaskami kablowymi. Są one bardzo znane i bardzo często używane. Materiał z jakiego zastały wykonane oraz ich konstrukcja sprawia, że są wykorzystywane przez wielu ludzi ze względu na swoją niezawodność. Do najczęściej spotykanych należy taśma TK czyli tak zwana Trytytka, która ma wiele zastosowań. Posiada ona system zębowo zapadowy co sprawia, że raz zaciśnięta już się nie otworzy. Jeżeli omyłkowo zatrzaśniemy naszą trytytkę, już nic z niej nie będzie i będziemy zmuszeni przeciąć je jakimś ostrym narzędziem. Jest ona łatwa w użyciu, tania, praktyczna, wytrzymała a co najważniejsze w każdej pracy zaciśnięcie jej zajmuje zaledwie kilka sekund. Dzięki rozmieszczeniu zamków po długości paska, daje nam ona możliwość regulacji, co sprawia, że możemy nią spiąć nawet cienkie kable a nadmiar opaski, który będzie nam przeszkadzał możemy obciąć za pomocą nożyczek.

Taśma kablowa to inaczej opaska kablowa, którą bardzo często stosuje się do łączenia kabli ale również można stosować ją przy łączeniu rur. Jest szybka oraz łatwa w użyciu. Nie wymaga dużej wprawy i doświadczenia. Można ją regulować lecz raz zaciśnięta nie da się otworzyć.