Uniwersalne i plastyczne podkłady

Pomimo tego, że maluję się od wielu lat i lubię często śledzić nowinki ze świata makijażu, tak od samego początku miałam problem ze znalezieniem odpowiedniego podkładu dla siebie. O ile dobranie idealnego odcienia było dla mnie dosyć prostym zadaniem o tyle znalezienie odpowiedniej konsystencji fluidu już niekoniecznie.

Rewelacyjne podkłady w musie

essence podkład w musieKiedy zaczynałam się malować na rynku dostępne były przede wszystkim podkłady o płynnej konsystencji. Wówczas jeszcze nikt nie używał do nakładania fluidu gąbeczek bądź pędzli, a przynajmniej nie robiły tego osoby malujące się po prostu w domu. Fluid nakładało się palcami i nawet nie tyle wklepywało, co rozcierało na twarzy, jak krem. Dziś wiemy, że w ten sposób nie należy postępować, jeśli chcemy, aby podkład spełnił swoją funkcję, ale wtedy mało kto miał tego świadomość. Ja zawsze miałam ogromny problem wobec tego, aby nałożyć dobrze podkład na twarz i niejednokrotnie musiałam go zmywać i nakładać od początku. Zmieniło się to w momencie, kiedy na rynek weszły inne rodzaje podkładów. Obecnie moim ulubionym jest essence podkład w musie doskonale matujący, ale i kryjący niedoskonałości, a co najważniejsze nie posiadający tendencji do ścierania się, czy też spływania w lecie. Odkąd w sklepach pojawiły się właśnie podkłady o musowej konsystencji od razu zaczęłam je testować i szybko okazało się, że jest to ten rodzaj podkładu, którego szukałam ponieważ doskonale rozprowadzał się na twarzy, a jeśli gdzieś nałożyło się go za dużo, można było zdjąć nadmiar palcami nie obawiając się pozostawienia plamy.

Dziś pomimo tego, że do nakładania podkładu używam gąbeczki i nie rozcieram go już, lecz wklepuje to wciąż najlepiej pracuje mi się na musowym podkładzie, który jest jeszcze bardziej wydajniejszy gdy nakłada się go przy użyciu aplikatora. Mogę taki podkład polecić zatem osobom początkującym, które często właśnie nakładają go palcami ponieważ jest on na tyle plastyczny, że z pewnością spełni oczekiwania osób zaczynających przygodę z makijażem.