Urlop nad morzem czy w górach?

Odwieczny problem każdego Polaka. Wybrać opalanie nad morzem czy w górach? Kąpanie się w morzu, czy chodzenie po górach? Sopot i Gdańsk czy Zakopane? A jeśli w góry, to jakie? A jeśli nad morzem, to do jakiego miasta?

Niewątpliwie ten dylemat musi być dokładnie rozważony przez całą rodzinę. Spisane wady i zalety, a potem demokratyczne głosowanie. Jeśli wybierzemy się w góry, warto odwiedzić Kraków z Wieliczką lub wyjechać na domki w Zakopanem. Są jeszcze dzikie Bieszczady. Morze to przede wszystkim Sopot, Gdańsk i modny Darłówek. Kiedy już zdecydujemy, gdzie jedziemy, trzeba się zastanowić nad mieszkaniem.
demek zakopaneMożna wynająć miejsce na polu namiotowym, pokój lub, jeśli wybierzemy góry, warto wybrać wygodne domki w Zakopanem. Po całym dniu spędzonym na plaży czy w górach należy się porządny wypoczynek. Zamiast więc kisić się w namiocie, lepiej zainwestować pieniądze w porządne łóżka. Z gastronomią nie ma dużego problemu: albo bierzemy własną wałówkę, albo stołujemy się w barach i restauracjach. Najlepiej i najbardziej ekonomicznie bez uszczerbku na zdrowiu połączyć te dwa sposoby. Potem decydujemy, co chcemy robić. Znajdą się amatorzy zwiedzania, pływania oraz opalania, ale także wędrowcy i samotnicy, którzy ponad wszystko kochają góry.
Prawda jest taka, że z rodziną, w której są małe dzieci, lepiej jechać nad morze lub wybrać się do Zakopanego. Odpuszczenie sobie nadmiernego zwiedzania i chodzenia po górach zaowocuje zadowoleniem dzieci. Nad morzem mogą one budować zamki z piasku, w górach podziwiać domki w Zakopanem lub pojechać bryczką nad Morskie Oko. Takie atrakcje z pewnością sprawią im wiele radości. Żmudne chodzenie po górach wymaga bowiem porządnego sprzętu, który jest ciężki. Do tego trzeba mieć wprawę. Jeśli jednak chcemy jechać w okolice gór jako turyści, nic nie stoi na przeszkodzie. Można odwiedzić wiele kurortów czy pięknych miast na południu Polski.

Gdzie zatem się wybrać? Najprościej odpowiedzieć sobie na pytanie: gdzie odpoczniemy. Urlop to czas radości i odpoczynku od codzienności. Odłóżmy zatem wszystko, co sprzyja stresowi.