Urolog w Poznaniu

 

Urologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem dróg moczowych. Najczęściej problemy z oddawaniem moczu są wstydliwe, dlatego pacjenci zwlekają z pójściem do lekarza.

Urologia

urolog w PoznaniuNie ma się czego wstydzić, bo specjalista urolog styka się z takimi problemami na co dzień i jest w stanie szybko przeprowadzić diagnostykę oraz wprowadzić odpowiednie leczenie. Problemy z drogami moczowymi najczęściej dotyczą oddawania moczu. Możemy mieć do czynienia z poliurią, czyli wielomoczem, ale również anurią – bezmoczem, strangurią – bolesnym oddawaniem moczu, hematurią – krwiomoczem, glukozurią – cukromoczem i wieloma innymi objawami, które nie muszą świadczyć tylko i wyłącznie o problemach z drogami moczowymi. Cukromocz jest bardzo często objawem cukrzycy. Z kolei krwiomocz dotyczy raczej problemów z górnymi drogami moczowymi, czyli nerkami, co wymaga konkretnej diagnostyki nefrologicznej. Problemami z nietrzymaniem moczu również zajmie się urolog w Poznaniu – warto zaufać specjaliście w tej dziedzinie. Wizyta u urologa jest krępująca przede wszystkim dla mężczyzn, którzy wstydzą się tego typu problemów. Trzeba jednak pamiętać, że takie problemy zdarzają się bardzo często – zwłaszcza u mężczyzn w podeszłym wieku. Diagnostyka urologiczna opiera się przede wszystkim na badaniach laboratoryjnych, ale również na badaniach obrazowych. Urolog często korzysta w swoim gabinecie z aparatu USG, którym bada nerki, gruczoł krokowy i nie tylko. Przerost prostaty objawia się najczęściej utrudnionym oddawaniem moczu i również wymaga wizyty u urologa.

Urolog zajmuje się również analizowaniem wyników badań moczu. W razie problemów z drogami moczowymi lepiej nie zwlekać, ale jak najszybciej zapisać się na wizytę u urologa i rozpocząć leczenie.