Usługa druku sublimacyjnego

Druk sublimacyjny jest coraz popularniejszą w ostatnich latach formą wydruków. Pozwala ona w prosty, ekologiczny oraz niedrogi sposób wykonać nadruki, które jednocześnie będą bardzo trwałe i estetyczne. Warto wiedzieć nieco więcej na temat tej metody drukowania.

Zalety druku sublimacyjnego

druk sublimacyjny łódźOsoby ceniące swój indywidualizm i wyrażające go poprzez spersonalizowane przedmioty, z pewnością docenią metodę sublimacyjnego druku. Aby zrozumieć istotę procesów zachodzących w czasie takiego wydruku, konieczne jest prześledzenie technologii, za pomocą której wytwarza się nadruki sublimacyjne. Pierwszym krokiem jest wydruk ilustracji albo teksty za pomocą specjalnego tuszu na papierze transferowym. Konieczne jest odpowiednie przygotowanie obrazu, jaki ma zostać wydrukowany, zwłaszcza w przypadku grafik składających się z pikseli. Warto zwracać szczególną uwagę na rozdzielczość ilustracji, gdyż zbytnie skalowanie obrazu może stać się przyczyną spadku jego rozdzielczości. Jeżeli interesuje nas profesjonalnie wykonany druk sublimacyjny łódź jest odpowiednim miastem do skorzystania z usługi. Należy mieć świadomość, że nie bez powodu druk sublimacyjny określany jest mianem druku pośredniego. W kolejnym etapie zadrukowany papier wkładany jest do prasy termotransferowej, która dociska go do podłoża, na którym ma się znaleźć i w ten sposób uzyskuje się odpowiedni nadruk. Metoda sublimacji jest to bezpośrednie przejście ze stanu stałego w stan gazowy. Cząsteczki barwnika pod wpływem docisku i temperatury przenikają jako gaz do struktury podłoża drukowego.

Reasumując, metoda sublimacji jest bardzo estetyczną oraz trwałą formą nadruków. W przypadku, kiedy zależy nam na najbardziej zadowalającym efekcie, możliwe jest skorzystanie z takiej usługi w profesjonalnej drukarni zajmującej się nadrukami metodą sublimacji.