Czy usługi adwokata są drogie?

Koszt usług prawnych w Polsce należy do względnie wysokich. Średnie wartości ujmowane w statystykach uwzględniają bowiem nie tylko samą stawkę, która jest płacona za poszczególne usługi, ale również możliwości finansowe obywateli.

Bydgoski adwokat ma dużą konkurencję

adwokatNiestety znaczna część społeczeństwa to ludzie zarabiający bardzo małe pieniądze. Można upatrywać w tym elemencie przyczyny problemów związanych z dostępnością usług prawnych na rynku. Inny czynnik to zbyt mała liczba pracowników dostępnych na rynku. W tej chwili liczba prawników przypadających średnio z głowę mieszkańca jest znacznie poniżej średniej dla państw Unii Europejskiej. Mniejsza konkurencja na rynku przekłada się w sposób bezpośredni na wyższe ceny, gdyż statystyczny prawnik nie musi zabiegać o nowych klientów oferując lepsze warunki. To klientom bardziej zależy na tym, aby dany radca prawny pomógł im w danym przypadku. Oczywiście przedstawione statystyki stanowią uśredniony opis sytuacji ogólnokrajowej. Na szczeblu lokalnym i regionalnym zarówno wskaźniki cenowe, jak i dostępności są bardzo zróżnicowane. W pobliżu Bydgoszczy oraz innych większych miast mamy do czynienia z przypadkami, w których to adwokat-bydgoszcz jest bardziej zainteresowany pozyskaniem nowego klienta, gdyż konkurencja firm prawniczych jest naprawdę spora.

Jeżeli zależy nam na umiarkowanej cenie to musimy poświęcić sporo czasu na przeszukanie internetu, gazet oraz innych źródeł, w których prawnicy zamieszczają swoje dane i oferty świadczonych usług. Jeżeli skorzystamy z pierwszej z brzegu oferty to niestety nie możemy liczyć na korzystną cenę.