Używanie wszechstronnej łuparki do drewna

 

Firmy wykonujące prace porządkowe, często zajmują się porządkowaniem drzew i drewna w miejscach publicznych. Aby ścięte drzewa mogły być szybko rozpiłowane lub rozłupane, używa się specjalnych maszyn, które pozwalają wykonać te czynności szybko i efektywnie. Maszyny owe są dodatkowo wyposażane w koła, co jeszcze bardziej zwiększa ich mobilność (mogą być doczepiane do haka holowniczego w firmowym samochodzie).

Łuparki do drewna pracujące w miejscach publicznych

piło łuparka do drewnaO szybkości działania tego rodzaju maszyny stanowi przede wszystkim mocny silnik, który może generować moment obrotowy, mogący odpowiadać za siłę rozłupywania, dochodzącą do kilku ton. Piło łuparka do drewna może dawać sobie radę z rozcinaniem dużych pni drewna, które zostają umieszczane w jej obszarze roboczym. Dzięki temu, w wielu wypadkach pracownicy mogą rozłupywać duże kawałki drewna, a także ciąć mniejsze elementy (na przykład gałęzie). Klocki drewniane mogą być rozczłonkowywane na dwie lub cztery części. Szybkość działania tego rodzaju maszyny jest dyktowana także przez pracę specjalnie zaprojektowanych podajników taśmowych, dzięki którym możliwe jest bezproblemowe przesuwanie pnia drzewa, który waży kilkaset kilogramów. System podajników zapewnia także bezpieczeństwo pracy, dzięki czemu cięcie i łupanie drewna w konkretnym miejscu jest pozbawione niebezpieczeństw. Używanie tego typu maszyny minimalizuje także ryzyko wypadku.

Podwozie kołowe i szybkość, z jaką możliwe jest podczepienie lub odczepienie maszyny sprawia, że pracownicy firm mogą podjechać na miejsce pracy w bezproblemowy sposób. Dzięki specjalnemu drążkowi, pozwalającemu nakierować maszynę na hak holowniczy, praca przebiega bez niespodzianek, a pracownicy mogą wykonywać swoją prace bez przemęczania się.