Wakacje w Kudowej to dobry pomysł

Wybierając miejsce na wakacje musimy się zastanowić, czego oczekujemy od miejsca, w które właśnie zamierzamy jechać. Czy ma to być miejsce znane, często uczęszczane przez każdego naszego rodaka, który wyjeżdża na wakacje w Kudowej, czy ma to być miejsce ciche i spokojne.

Jak wyglądają wakacje w Kudowej?

kudowa zdrojCzy ma to być miasto w górach, nad morzem albo może gdzieś na Kujawach? Co więcej czy ma to być zwykłe miasto czy może uzdrowisko w stylu Ciechocinka. Jeśli już się zastanowimy i wybierzemy i zakładamy, że ma to być miasto uzdrowiskowe w górach, to mamy już ograniczony wybór. Może być to choćby Rabka albo Kudowa Zdrój. Jednak myślę, że pokoje w Kudowej zdrój są trochę lepsze i tańsze i miasto ogólnie jest mniej uczęszczane, przez co myślę, że wakacje w Kudowej będą bardziej atrakcyjne. Dla bardziej wybrednych osób którą wkurzają noclegi są apartamenty Kudowa, w Rabka Zdroju apartamenty już są o wiele wiele droższe. Dlatego uważam, że wakacje w Kudowej będą lepszym wyborem. Co więcej można powiedzieć o miejscu? Pierwsze wzmianki o tym mieście są już w XIV w. co może wskazywać, że trochę starego budownictwa i ogólnie zabytków czeka tam na nas. Kolejną atrakcja oczywiście jest górzysty teren. Co więcej? Miasto znajduje się o ok 6km od granicy z naszymi południowymi sąsiadami tj. Republiką Czeską. Oraz będąc tam już nie jest problemem wyjazd choćby do Pragi – a zapewniam, że warto i jest co zwiedzać. Dlatego też wiele osób decyduje się właśnie na wyjazd do Kudowy choćby ze względy na łatwość przejazdu do Republiki Czeskiej. Zawsze to inna kultura, inny język i inni ludzie a ja zdecydowanie popieram podróże (podróże bardzo kształcą), choćby, żeby spróbować sobie Czeskiego rosołu z Bażanta lub piwa. Polecam każdemu. A co do samego miasta takiego jak nasza polska Kudowa – jest miasto uzdrowiskowe, więc wiadomo, że najwięcej będzie tam osób starszych (choć nie w takiej większości jak ma to miejsce choćby w Ciechocinku)

Jednak coraz więcej i młodszych ludzi szuka takiego cichego miasta, dlatego też decydują się na spędzenie urlopu w takim miejscu jakim jest właśnie Kudowa Zdrój. Myślę, że każdy kto tam pojedzie znajdzie coś dla siebie – chyba że jest fanem techno i galerii handlowych – wtedy może być mały problem bo takich wymagań miasto nie spełnia. Wakacje w Kudowej to najlepszy wybór.