Wakacje w Zakopanem

Tatry są najwyższymi górami w naszym kraju. Ich piękno i tworzone przez nie widoki sprawiają, że każdego roku pojawia się tutaj wielu turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Najbardziej znaną miejscowością położoną u samych stóp Tatr jest Zakopane. Co warto wiedzieć o tym mieście i dlaczego warto je odwiedzić?

Gdzie nocować w Zakopanem?

domki zakopaneZakopane to typowo letniskowa miejscowość położona w województwie małopolskim. Miasto nazywane zimową stolicą Polski jest jednak równie chętnie odwiedzane latem, głównie przez miłośników wędrówek po górach i zdobywania kolejnych szczytów. Znajduje się tutaj też część Tatrzańskiego Parku Narodowego, w którym możemy podziwiać niespotykane nigdzie indziej rośliny i zwierzęta. Duża popularność Zakopanego jest bezpośrednio związana z ilością miejsc noclegowych, która jest naprawdę rozwinięta. Duża ilość noclegów cechuje się zróżnicowaniem nie tylko pod względem kwater, ale też panujących w nich warunków i cen. Do najczęściej wybieranych przez turystów noclegów zalicza się hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe oraz domki Zakopane daje nam naprawdę szeroki wybór, dzięki czemu z pewnością znajdziemy coś, co spełni nasze wymagania i nie naruszy zbytnio budżetu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się domki letniskowe, zarówno te tradycyjne, jak i urządzone w góralskim stylu. Pobyt w takiej kwaterze daje nam sporo prywatności oraz zapewnia bliski kontakt z naturą. W każdym domku znajdziemy łazienkę oraz aneks kuchenny z niezbędnym wyposażeniem. Dużą zaletą tych kwater jest ich uniwersalność pod względem liczby lokatorów, gdyż zarówno znalezienia miejsca dla dwóch, i ośmiu osób nie będzie żadnym problemem.

Wyjazd do Zakopanego jest ciekawym sposobem na spędzenie letniego urlopu. Piękne widoki połączone z dużą masą atrakcji sprawiają, że każdy z nas znajdzie tutaj coś dla siebie. Aby pobyt był udany i niezapomniany, warto zarezerwować odpowiednie miejsce noclegowe. Do najchętniej wybieranych rozwiązań zalicza się hotele, pensjonaty oraz domki letniskowe.