Wewnętrzne zastosowanie aloesu

Z pewnością każdy z nas wie jak wygląda aloes. Roślina ta nierzadko ozdabia wnętrza naszych domów. Trzeba przyznać, że wygląda ona naprawdę ciekawie. Jednak oprócz walorów wizualnych, aloes kryje w sobie znacznie więcej. Pojawia się coraz częściej w kosmetykach, a nawet produktach leczniczych czy suplementach. Jego obecność w nich nie jest przypadkowa. 

Zalety picia aloesu 

naturalny aloes do piciaObecność aloesu w kosmetykach zaczęliśmy coraz bardziej doceniać kilka lat temu. Zrozumieliśmy jak wiele cennych składników kryje w sobie ta roślina. Producenci kosmetyków, postanowili więc wzbogacić swoje produkty o substancje pochodzące z tej właśnie rośliny, co dało spektakularne efekty. Jednak cenne właściwości aloesu możemy wykorzystać nie tylko w postaci produktów do stosowania zewnętrznego. Na półkach sklepowych coraz częściej możemy spotkać naturalny aloes do picia polecany zarówno starszym, jak i dzieciom. Co niesie ze sobą regularne stosowanie tego produktu? Jest on doskonały w leczeniu dolegliwości przewodu pokarmowego. Dzięki niemu możemy wyeliminować niestrawność i wspomóc walkę z wrzodami żołądka. Jeśli Twoje dziecko, bądź ty sam miewasz problemy z apetytem, możesz śmiało sięgnąć po aloes do picia. Dzięki działaniu żółciopędnym i żółciotwórczym aloes sprawdza się doskonale przy problemach z wątrobą. Warto również wspomnieć o zdolności rośliny do neutralizowania kwasów żołądkowych. Te właściwości rośliny z pewnością docenią osoby borykające się z nadkwasotą. 

Po aloes w formie pitnej możemy śmiało sięgać przez cały rok. Jednak o regularne stosowanie warto zadbać w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasz organizm traci odporność. Roślina pomaga ją odbudować, co z pewnością przełoży się na mniejsze ryzyko zachorowania. Z kolei w lecie aloes może być ciekawą alternatywą dla zwykłej wody pitnej.