Wybór najlepszych płytek łazienkowych

Płytki łazienkowe mają różne kształty i rozmiary. Możemy wybierać spośród kamienia, ceramiki, porcelany, granitu, mozaiki, trawertynu i wielu innych. Kamień naturalny – kamień naturalny jest najstarszą formą twardej powierzchni na ziemi i był używany do budowy różnych konstrukcji.

Jakie płytki są najlepsze?

gres kalcytRzymianie wykorzystali go również do budowy swoich wielkich pałaców. Występuje w szerokiej gamie kolorów. Kamień naturalny to świetny wybór do wyprysków płytek, ścian prysznicowych lub patio. Odblaskowe płytki porcelanowe: ten typ płytek jest lekki i łatwy w montażu. Jest idealny do rozprysków wstecznych, gdzie ważna jest waga. Ogólnie rzecz biorąc, im mniejsze płytki, tym niższa cena. Niektóre osoby wolą również tego rodzaju płytki gres kalcyt, ponieważ są odporne na zużycie i łatwe do czyszczenia. Odblaskowe płytki ceramiczne  są trwałe i stosunkowo niedrogie. Rozmiar płytek ceramicznych jest zwykle większy niż inne płytki. Mimo że są lekkie, nadal są bardzo trwałe i nie rysują się tak łatwo, jak płytki kamienne. Marmur – kamień naturalny jest najdroższą ze wszystkich płytek łazienkowych. Jest trudny, ale jest plastyczny, co umożliwia ukształtowanie go w prawie każdy możliwy do wyobrażenia kształt. Często łączy się go z płytkami porcelanowymi, aby uzyskać bardziej klasyczny wygląd. Odblaskowe płytki porcelanowe: Jeśli chcemy taniego rozwiązania problemu płytek łazienkowych, dobrym wyborem będą płytki porcelanowe. Te płytki są niedrogie, ale nadal mają trwałość i dotyk kamienia. Choć wyglądają jak kamień, nie są tak ciężkie. Są dobrą opcją dla tanich przebudów i zamienników łazienek. Granit – kamień to miękka, trwała i atrakcyjna alternatywa dla kamienia naturalnego. Granit jest niezwykle twardy i niezwykle gęsty.

Jest to popularny wybór płytek łazienkowych, ponieważ nie pęka i nie pęka łatwo. Odwrotne płytki mozaikowe są uważane za ten sam rodzaj płytek co granit. Jednak ziarna nie są tak równe jak ziarna granitu. To sprawia, że ​​są idealnym wyborem do ścian prysznicowych, gdzie trwałość nie jest problemem.