Wybór straży pożarnej

Dzieci są małymi kopiami dorosłych, a ich zabawy stanowią odzwierciedlenie tego co obserwują. Małe dziewczynki często bawią się lalkami i gotują, a chłopcy uwielbiają wyścigi samochodowe i zabawę w straż pożarną, lub policjanta. 

Modele straży pożarnej dla chłopców

straż pożarna dla chłopcaZabawki, które dajemy swoim dzieciom, przede wszystkim muszą być bezpieczne i dopasowane do ich wieku. Jeżeli interesuje nas straż pożarna dla chłopca, to mamy w sklepach zabawkowych duży wybór od puzzli, klocków, po prawdziwe samochody. Fan strażaków na pewno nie pogardzi prawdziwym strojem strażackim, w którym nie może zabraknąć specjalnego kasku. Dzieci uwielbiają odgrywać role różnych zawodów pełnionych przez dorosłych. Każdy chłopiec chciałby mieć prawdziwy wóz strażacki z wysuwaną drabiną, wężem na wodę i mnóstwem wyciąganych i wsadzanych elementów. W sprzedaży znajdziemy wozy straży pożarnej wielkości resorówek, zdalnie sterowanych samochodzików, albo dużych autek, na których dziecko może usiąść. Jeżeli zależy nam, aby wóz był identyczny jak prawdziwy, to możemy kupić model wyposażony w sygnalizację świetlną, niebieskie koguty i motywy dźwiękowe, dzięki czemu wóz strażacki będzie trąbił i wył jak prawdziwy pojazd. Zabawa taką strażą z pewnością dostarczy maluchom niesamowitych wrażeń i będzie ulubioną zabawką na długie godziny. Cena takiego wozu zależy od wybranego modelu, ponieważ różnią się wielkością, dodatkami i funkcjami jakie mają. Są nawet zdalnie sterowane wozy, które można zabrać na spacer, bo są zasilane na baterie.

Chłopcy uwielbiają zabawę w strażaków, bo dla nich to prawdziwi bohaterowie. Nie bez powodu wiele przedszkoli organizuje wycieczki do remizy strażackiej, gdzie dzieci oglądają wozy, a nawet wsiadają do środka. Zabawa taką zabawką jest choćby namiastką prawdziwej straży.