Wydruki w kolorze

Na rynku mamy do wyboru kserokopiarki oraz inne urządzenia, które drukują nam w wersji kolorowej lub monochromatycznej czyli czarno-białej. Wielu klientów wstrzymuje się przed zakupem kserokopiarki kolorowej, ponieważ boją się zbyt dużych kosztów eksploatacji. Jednak producenci zachęcają klientów do zakupu kserokopiarek kolorowych zapewniając cenę zbliżoną do kserokopiarek monochromatycznych.

Wydruki w kolorze czyli wynajem kserokopiarek

Kserokopiarka, kseroOczywiste jest, że wydruk w kolorze jest o wiele przyjemniejszy dla oka. Bardziej przejrzysty oraz o wiele ciekawszy niż wydruk czarno-biały. Tworząc oferty reklamowe lub różnego rodzaju katalogi wystarczy na pierwszej stronie umieścić kolor, aby dokument stał się o wiele ciekawszy i przykuł wzrok. Jeśli nie mamy zbyt dużego budżetu na zakup kserokopiarki, a potrzebuje na ,,teraz’’ kserokopiarkę w kolorze możemy skorzystać z ofert zwanej dzierżawa kserokopiarek. Serwis kserokopiarek np. bardzo znany na całym świecie serwis Canon umożliwia nam wypożyczenie kserokopiarki na określony czas oraz po określonej cenie, która zawarta jest w umowie. Panuje jednak przekonanie, ze wydruki kolorowe są dla firmy większym wydatkiem niż wydruki czarno-białe. Koszt tonerów do najwyższej jakości kserokopiarki wynosi około 1000 złotych, a zestaw bębnów światłoczułych to nawet 3500 złotych. Koszt jednego wydruku kolorowego to około 20 groszy, a wydruku czarno-białego 3 grosze. Przykładowo kserokopiarki Canon umożliwiają ustawienie przez serwis trybu monochromatycznego, a opcje druku kolorowego można zmienić jeśli tylko tego potrzebujemy.

Jeśli więc w naszej firmie najczęściej drukujemy dokumenty w kolorze czarno-białym, jednak czasem zdarzy się, że potrzebujemy kolorowego wydruku możemy skorzystać z dzierżawy kserokopiarek. Zaoszczędzają przy tym pieniądze oraz korzystając z funkcjonalności urządzenia.