Wygodny sejf domowy

Domowe sejfy są o wiele mniejsze niż warianty biurowe czy firmowe, choć wielu potencjalnych nabywców uważa iż i tak bywają zbyt masywne, by można je wygodnie ulokować. Wielu nabywców wybiera więc znacznie bardziej kompaktowe i wygodne sejfy ścienne, które mimo mniejszej pojemności uważane są za zdecydowanie wygodniejsze.

Domowy sejf naścienny

sejf domowy ścienny do pokojuSejfy ścienne różnią się od bardziej tradycyjnych sejfów przede wszystkim metodą ich montażu. Podczas gdy normalne sejfy przytwierdzane są do ścian i podłóg, wersje ścienne, jak sama nazwa mogłaby sugerować, instalowane są bezpośrednio w ścianach. Dzięki temu, sejf nie może być w żaden sposób poruszony, a jego usunięcie wymaga bardzo dużego wysiłku i ingerencji w strukturę ściany, w której sejf jest zainstalowany. Bardzo wielu posiadaczy prywatnych domów decyduje się na sejf domowy ścienny do pokoju czy pracowni, gdyż takowy może być bardzo łatwo ulokowany, a jego niewielkie gabaryty pozwalają na łatwe zamaskowanie czy zastawienie sejfu częścią wyposażenia pokoju. Nie zajmuje on również miejsca, więc jest tym wygodniejszy w ciasnych pomieszczeniach i niewielkich mieszkaniach. Ma on stosunkowo niedużą przestrzeń wewnętrzną, aczkolwiek pozwala na przechowywanie kosztowności, gotówki czy najważniejszych dokumentów w bezpieczny sposób, i w zupełności wystarcza na potrzeby domowe użytkowników. Zewnętrzna ściana sejfu wykonana jest dokładnie w taki sam sposób jak skorupy sejfów stojących, i zapewnia równie wysoki poziom ochrony zawartości i bezpieczeństwa.

Zabezpieczenia, natomiast, różnią się w zależności od upodobań użytkownika. Większość posiadaczy takich sejfów wybiera prostsze i wygodniejsze zabezpieczenia mechaniczne, zamki otwierane na klucz lub też obsługiwane za pomocą klawiatury.