Wysokie rusztowania do wykończeń

Standardowe stalowe szkielety rusztowań są w zupełności wystarczające do większości normalnych zadań budowlanych, aczkolwiek jak niedawno się przekonaliśmy, podczas prac wykończeniowych wysokich budynków nie bywają najwygodniejsze. Szkielety są bowiem stosunkowo niskie, i czasem potrzeba znacznej ilości segmentów by można było pracować na elewacji wygodnie.

Wysokie rusztowania budowlane

rusztowanie budowlaneNiedawno postanowiliśmy wymienić rusztowania, gdyż konieczność ustawiania szkieletów na dużą wysokość powodowała niestabilność i utratę równowagi konstrukcji. Szukaliśmy więc rusztowania specjalnie przeznaczonego do ustawiania na dużych wysokościach, czasem sięgających nawet kilkudziesięciu metrów. Nowoczesne rusztowanie budowlane, jakie niedawno mieliśmy okazję zobaczyć u jednej z firm pracujących na placu budowy w pobliżu wydało nam się idealnym dodatkiem do inwentarza firmy. Owe rusztowanie miało znacznie wyższe i szersze moduły, a tym samym umożliwiało rozstawienie szkieletu na znacznie większej wysokości. Rusztowanie to było przeznaczone od początku do prac wysokościowych, więc posiadało bardzo szerokie podstawy, zapewniające doskonałą równowagę, a także wiele rozwiązań zapobiegających problemom, jakie niejednokrotnie powstawały podczas zadań wysokościowych. Co najważniejsze, segmenty rusztowania posiadały już wbudowane barierki bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia, chroniące pracowników przed upadkiem z rusztowania.

Szkielet i konstrukcja mogły być natomiast uzupełniane o nowe, specjalistyczne moduły, w zależności od potrzeb konkretnego projektu. Rusztowanie to okazało się przydatne nie tylko przy wysokościowych pracach, ale również wykończeniach elewacji czy innych zadaniach, wymagających stworzenia wygodnego stanowiska pracy na wysokości.