Zabiegi laserowe na odchudzanie

Coraz częściej zgodnie z wymogami naszych czasów wykorzystywane są zabiegi laserowe do odchudzania ciała. Te zabiegi laserowe to laserowe rozbijanie komórek, ultradźwięki, lipoliza iniekcyjna. Zabiegi wyszczuplające pomagają w sytuacjach kryzysowych, gdy tradycyjne diety nie pomagają.

Inwazyjne odchudzanie

Liposukcja to odsysanie tłuszczu i jest zabiegiem chirurgicznym z dziedziny chirurgii plastycznej. W trakcie jednego zabiegu zwykle odsysa się 2–3 litry tłuszAczu. Ten zabieg jest najbardziej inwazyjny. Kolejne zabiegi to lipoliza laserowa. Polega na emisji promieni laserowych rozbijających komórki tłuszczowe, uwalniając tłuszcz do przestrzeni międzykomórkowej. Istnieją także metody ultradźwiękowe jak Med Contour Medical, Ultracontour, Ultrashape, Ultrasonic Liposuction. Urządzenia używane podczas zabiegu, niszczą tkankę tłuszczową.

odchudzanieZabiegi te są całkowicie bezbolesne. Lipoliza iniekcyjna używana jest do usuwania tłuszczu z podbródka, bioder, brzucha, ramion i kolan, gdy obszary tłuszczu są niewielkie. Nieinwazyjne sa także metody wykorzystujące krioterapię i lipolizę. Efekty zabiegów są trwałe, gdyż likwidują raz na zawsze część komórek tłuszczowych. Wszystkie te zabiegi laserowe są odpowiednie dla osób z niewielką nadwagą, o elastycznej skórze. Trzeba wziąć pod uwagę, że aby cieszyć się efektami zabiegów na dłużej, należy zmienić swoje nawyki żywieniowe i styl życia. Istnieją także przeciwwskazania do zabiegów laserowych takie jak: ciąża, epilepsja, choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, choroby układu krążenia np. zakrzepica, problemy dermatologiczne skóry i inne. Niestety póki co za wykonanie jednorazowego zabiegu  w Bydgoszczy należy ponieść bardzo wysokie koszty. Promowany jako skuteczny i nieinwazyjny jest zabieg lipoliza laserowa slim express. Jest to zabieg kosmetyczny laserem zimnodiodowym.

W trakcie zabiegu emitowane jest światło o długości 635-680 mm. Zabieg ten ma na celu modelowanie każdej partii ciała dotkniętej nadmiarem tkanki tłuszczowej. Powinno się je wykonywać dwa razy w tygodniu. Czas zabiegu to od 20-30 minut.