Zakup łóżka w kształcie domku

W wieku około dwóch – czterech lat, większość dzieci uwielbia się bawić w dom. Jest to zabawa naśladująca ich codzienne życie, dlatego też jest tak atrakcyjna. Dlatego też nie ma się co dziwić, że wszystko co przypomina domek, będzie świetnym miejscem do zabawy.

Jak wyglądają łóżka dziecięce?

łóżka dla dzieci domkiWybór mebli do pokoju dziecka przeważnie zajmuje nieco czasu, ponieważ każdy rodzić kupić je jak najlepsze, zatem porównuje wiele modeli. Przede wszystkim, są one podzielone wiekowo, gdyż od urodzenia do około drugiego – trzeciego roku życia, dzieci śpią w łóżeczkach ze szczebelkami, które doskonale je chronią przed wypadnięciem. Kiedy maluch już potrafi chodzić, a w nocy potrafi do pewnego stopnia się kontrolować, to można jego dotychczasowe łóżeczko zamienić na model z częściowymi zabezpieczeniami. Idealnym modelem są łóżka dla dzieci domki, które kilkanaście lat temu trafiły na nasz rynek i szybko zyskały dużą popularność. Są one zalecane ze względu na konstrukcję, która zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Głównie odnosi się to do poziomu materaca, który praktycznie jest równy z podłogą, zatem nawet jeżeli maluch się wyturla z łóżeczka, to nic mu się nie stanie. Z tego względu jest to doskonałe łóżeczko zaraz po modelu ze szczebelkami. Jeżeli chodzi o cenę, to przeważnie jest ona wszędzie na podobnym poziomie, gdyż to łóżko nie posiada zbyt wielu elementów i też jest bardzo proste. Te cechy, plus uniwersalne kolory (biały, szary i kolor drewna), sprawiają, że sprawdzi się u chłopców i dziewczynek.

Wielu rodziców dodatkowo dekoruje łóżeczka domki, aby nadać im bardziej dziecięcego charakteru. Można na jego konstrukcji powiesić kolorowe lampki czy nawet dodać baldachim, który nada wyjątkowy charakter miejscu do spania. Ponadto można kupić takie łóżko z szufladą na pościel czy zabawki.