Zalety płyt warstwowych

Przedsiębiorcy różnych branż coraz częściej wykorzystując środki własne oraz pozyskane z dotacji unijnych chcąc rozwijać swoje firmy inwestują w nowoczesne hale produkcyjne i magazynowe. Priorytetem każdego z nich jest minimalizacja kosztów i szybkość budowy obiektu aby jak najwcześniej osiągnąć zwrot poniesionych wydatków przystępując do określonych działań gospodarczych. Idealnym materiałem do budowy jest płyta warstwowa.

Szybkie wznoszenie obiektów halowych

profesjonalna budowa hal magazynowychTylko profesjonalna budowa hal magazynowych, produkcyjnych, sportowych i obiektów handlowych zapewnia odpowiednią jakość wykonania. Na szczęście na naszym rynku budowlanym funkcjonuje duża liczba renomowanych firm specjalizujących się w budowie nowoczesnych obiektów halowych z modułowych płyt warstwowych. Płyty warstwowe to specyficzny materiał konstrukcyjny nie mający nic wspólnego z tradycyjnymi technologiami budowlanymi. Wymaga więc specyficznego i fachowego podejścia. Płyty warstwowe to panele modułowe składające się z trwałych okładzin ze stalowych blach nierdzewnych pokrytych specjalnymi zabezpieczeniami. Pomiędzy okładzinami umieszczony jest rdzeń wykonany z powszechnie używanych materiałów używanych przy dociepleniach budynków. Najlepszymi parametrami izolacyjnymi mogą poszczycić się płyty warstwowe z rdzeniem wykonanym z pianki PIR czyli poliizocyjanouretanu. Są one również najtrwalsze i najbardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych i biologicznych. Właściwy montaż ułatwiają sami producenci wykonując w płytach tzw. zamki i umieszczając różnego rodzaju mechaniczne zespolenia.

Właściwie wykonany obiekt z płyt warstwowych daje gwarancję pełnej funkcjonalność i bezpieczeństwa. Trzeba wspomnieć, że z płyt warstwowych buduje się konstrukcje ścian zewnętrznych, wewnętrznych, sufitów oraz dachów. Producenci oferują płyty warstwowe o różnych grubościach aby umożliwić dobór modułów dających żądane parametry izolacji termicznej i akustycznej. Dobrze wykonane płyty warstwowe przez długie lata nie wymagają żadnych prac renowacyjnych.