Zamówienie karykaturalnego portretu

 

Sztuka to dziedzina, która może zarówno uczyć, jak i bawić. Każdy artysta oddaje na obrazach to, co rejestruje jego indywidualne artystyczne spojrzenie. Nie musi być ono wierne rzeczywistości, jaką widzi większość ludzi. Dzięki temu uzyskujemy obrazy unikalne i poruszające sferę emocjonalną. 

Profesjonalne i zabawne karykatury

karykatury na zamówienieZdolny artysta sztuk wizualnych potrafi nie tylko oddać wiernie w swych dziełach rzeczywistość, ale też nadać jej odpowiednich barw, by pokazać światu własną wizję. To, jakie rzeczy są naprawdę wie tylko jeden Bóg. Natomiast artysta-plastyk może dzięki swym niezwykłym umiejętnościom wysłać odbiorcy ważne komunikaty i przedstawić unikatowe ujęcie zastanych realiów. Portrety ludzkie mogą w sposób dosłowny ukazać wszystkie cechy człowieka takimi, jakie są. Mamy wtedy do czynienia z twórczym realizmem. Natomiast nieszablonowe karykatury na zamówienie mają za zadanie podkreślić wszystkie najbardziej widoczne cechy zewnętrzne danej osoby. Bywa to bardzo zabawne zjawisko. Np. duży nos staje się na rysunku jeszcze większy, a wręcz urasta do monstrualnych rozmiarów. Portret wykonany w ten sposób o dziwo dalej przypomina daną osobę, lecz dzięki znacznemu podkreśleniu jej cech charakterystycznych mamy do czynienia z efektem humorystycznym. Karykaturalne obrazy były znane już w dawnych czasach i wykonywano je nawet na dworach królewskich. Jeśli osoba portretowana ma do siebie odpowiedni dystans, na pewno doceni kunszt i talent twórcy, a także sama entuzjastycznie zareaguje na swoją karykaturalną podobiznę.

Usługa portretowania karykaturalnego cieszy się dużą popularnością na weselach, spotkaniach firmowych, a także przyjęciach urodzinowych. Jest to doskonała rozrywka dla wszystkich gości, a dla samych portretowanych – świetna okazja, by uzyskać swój własny niezwykły portret na własność.