Zastosowania filtrów harmonijkowych

Praca lakierni jest związana ściśle z emitowaniem wielu groźnych dla pracowników tego przedsiębiorstwa substancji. Dlatego też należy zrobić wszystko, aby ograniczyć ich wpływ na ludzki organizm. Ważne jest to również z punktu widzenia ochrony środowiska.

Czy filtry harmonijkowe sa skuteczne?

filtr harmonijkowyDobór odpowiedniego typu filtru do lakierni może pomóc w zachowaniu dobrego zdrowia pracowników przez długi czas. Dodatkowo, takie filtry nie pozostają bez wpływu na środowisko naturalne, które również jest zagrożone przez substancje, znajdujące się w farbach do lakierowania. W tym wszystkim pomocny może się okazać filtr harmonijkowy, bardzo skuteczny mimo swojej konstrukcji. Co ciekawe, filtr ten tak naprawdę wykonany jest z kartonu, który oczywiście musiał zostać odpowiedniego dostoswany do takich zastosowań. Kluczowa w takim właśnie filtrze jest jego konstrukcja, oparta o kilka warstw z kartonu pokrytego specjalnymi otworami. Dzięki temu, filtr ten w żaden sposób nie zakłóca przepływu powietrza ale z drugiej strony bardzo skutecznie zatrzymuje wszelkie cząsteczki farby na poszczególnych warstwach. Montaż takiego filtra jest niezwykle prosty, zaś samo użytkowanie nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi wydatkami. Wszystko to wpływ ma to, że jest to jeden z bardziej popularnych sposobów na zapobieganie uszkodzeniom maszyn, czy innymi niekorzystnym sytuacjom związanym z emisją potencjalnie szkodliwych substancji, które znajdują się w farbach do lakierownia.  Dlatego też filtry harmonijkowe cieszą się opinią jednych z bardziej skutecznych.

Praca lakierni związana jest z narażeniem na szkodliwe substancje zawarte w farbach. Na szczęście wpływ ten można znacznie ograniczyć, pod warunkiem używania wysokiej jakości filtrów. Dzięki nim, praca w lakierni będzie bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i środowiska.