Zestaw do paznokci hybrydowych – co zawiera?

 

 Manicure hybrydowy stał się ostatnimi czasy bardzo popularny. Oferują go prawie wszystkie salony kosmetyczne, a wiele kobiet kupuje sobie także domowe zestawy do hybrydy. Zanim się jednak podejmie decyzję o zakupie warto jest wiedzieć bo powinien zawierać pełen zestaw do paznokci hybrydowych.

Zestaw do paznokci z lampą UV

polecany zestaw do paznokci hybrydowychZ pewnością najważniejsza rzeczą są lakiery do paznokci. Nie są to zwykle lakiery, tylko takie, które zostaną potem utrwalone światłem UV. Nakłada się je jednak tak samo jak normalne i ich konsystencja jest taka sama. Każdy polecany zestaw do paznokci hybrydowych musi zawierać zatem także lampę UV. Jest to mała lampka pod którą podkłada się paznokcie na kilkadziesiąt sekund, żeby lakier wysechł i stwardniał. Lampę używa się kilkakrotnie podczas zabiegu hybrydowego. Warto wspomnieć o tym, że taki manicure ma fazy. Na początku trzeba odsunąć skórki przy pomocy szpatułek czy preparatów je zmiękczających i usuwających. Przydana bywa frezerka lub polerka do paznokci, dzięki czemu wygładza się powierzchnię paznokcia. Potem przemywa się płytkę paznokciową preparatem odtłuszczającym. Tłuszcz sprawi, że lakier nie będzie się trzymał. W zestawie znajdziemy waciki bezpyłowe, dzięki czemu nie pozostaną na nich żadne drobinki kurzu. Następnie nakładana jest baza z zestawu, która jest utwardzana lampą UV. Potem nakłada się lakier, a na koniec warstwę zabezpieczającą. Przydatne bywają też pilniczki do wyrównania brzegów paznokcia, czy aceton do zmywania lakieru.

Jak widać pełen zestaw do paznokci hybrydowych zawiera wiele elementów. Poza samym lakierem i lampą muszą się tam znaleźć preparaty potrzebne do odtłuszczania, zmywania lakieru, czy jego utrwalania, jak również inne akcesoria, takie jak waciki, czy szpatułki do usuwania skórek.