Zewnętrzna dekoracja z taśmy ledowej

Zbliżały się święta Bożego Narodzenia. Marzyło nam się z mężem, żeby przyozdobić dom nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz, aby już od progu można było czuć klimat świąteczny. Ostatnio w telewizji śniadaniowej usłyszałam, że bardzo modne są teraz dekoracyjne taśmy ledowe, które są dużo bardziej energooszczędne i trwalsze niż tradycyjne światełka bożonarodzeniowe.

Jaka taśma ledowa jest najlepsza na zewnątrz?

wodoszczelne taśmy led na zewnątrzNie udało nam się załapać na cały reportaż w telewizji, dlatego udaliśmy się do fachowego sklepu, gdzie chcieliśmy uzyskać więcej informacji na temat takich zewnętrznych taśm ledowych. Zapytaliśmy o to sprzedawcę. Odpowiedział nam, że najlepsze są wodoszczelne taśmy led na zewnątrz, ponieważ są one uniwersalne. Taśmy zewnętrzne muszą mieć specjalne zabezpieczenia przed deszczem, mrozem i wiatrem. Krótko mówiąc są one wodoszczelne dzięki czemu nie mogą spowodować zwarcia w zasilaczu. Jednakże taśmy takie z powodzeniem można stosować również do użytku wewnętrznego. Są one bardzo wygodne i praktyczne. Posiadają specjalne zatrzaski do zapięcia, dzięki czemu można je rozwijać i zawieszać pod dowolnym kątem. Kolejną ich zaletą jest fakt, że są energooszczędne, a przepalenie jednej lampki nie wymaga od razu wymiany całej taśmy. Wystarczy wymienić tylko zużytą lampeczkę. Taśmy ledowe posiadają również delikatne światło, które nie razi po oczach.

Zdecydowaliśmy się z mężem na zakup takich wodoszczelnych, różnokolorowych taśm ledowych, którymi przyozdobiliśmy dom na święta bożonarodzeniowe. Faktycznie taśmy okazały się bardzo dobrej jakości. Mimo, że zima przypominała bardziej jesień i ciągle padało taśmy nie uległy zniszczeniu. Dodatkowo po wyłączeniu są praktycznie niewidoczne i nie szpecą fasady i elewacji budynku. Byliśmy bardzo zadowoleni z ich zakupu.