Zlecenia dla firm transportowych

 

Mali przewoźnicy mają dwie możliwości pozyskiwania zleceń transportowych. Pierwszym jest podpisanie umowy o współpracę z dużą spedycją. Staja się wtedy niejako podwykonawcą innego przedsiębiorcy, ze wszystkimi zaletami i wadami wynikającymi z takiego rozwiązania. Z jednej strony mają pewność rozliczeń, z drugiej0 określone ramy współpracy i niekiedy długie terminy płatności.

Poszukiwanie zleceń na własną rękę

giełda wolnych ładunkówAlternatywą jest giełda wolnych ładunków. Po zazwyczaj bezpłatnej rejestracji, przewoźnik otrzymuje dostęp do zgłoszonych ładunków do transportu. O ile dysponuje odpowiednim środkiem transportu, może się zdecydować na realizację. Ogromną zaletą giełdy wolnych ładunków jest fakt, że z góry jest znana oferta cenowa. Pozwala to uniknąć żmudnych i niekiedy bezowocnych negocjacji warunków, które i tak mogą się nie udać. Współpraca z dużym portalem daje też dodatkowe benefity, jak na przykład programy flotowe związane z paliwem lub serwisem pojazdów. Układ strony takiego portalu jest niezwykle prosty i intuicyjny. Pozwala na proste wyszukiwanie miejsca, skąd ładunek jest do podjęcia i celu podróży.

Małe firmy nie muszą mieć trudniej tylko dlatego, że są małe. Giełda wolnych ładunków znacznie upraszcza pracę i wyszukiwanie klientów. Mało tego, ułatwia również organizację. Można przecież w trakcie realizacji jednej dostawy z kraju za granicę zaplanować już drugą, w powrotną stronę. Daje to ogromne bezpieczeństwo, poczucie stabilności, nie ma tez pustych przebiegów. Dzięki temu więcej pieniędzy zostaje w kieszeni przedsiębiorcy. Dużą korzyścią korzystania z giełdy ładunków jest fakt, że każdy ładunek jest dokładnie wyceniony. Można w ten sposób precyzyjnie oszacować koszty, możliwość zarobienia i to, ile na podróż trzeba będzie wydać.